"אני מאמינה שלכל אחד יש את היכולת לראות את הכוחות והעוצמה שחבויים בו"

  כך אומרת יפית דניאלי, מטפלת באומנות המגיעה לנפשם של מטופליה דרך חומרי היצירה, ועושה פלאים. "באינטליגנציה רגשית, מקצועיות והמון סבלנות, יפית מצליחה לגשת לבן שלי ולקדם אותו אל הפוטנציאל שלו", ממליצה אם לילד שמטופל אצל דניאלי

  • טיפול
  בשיתוף יפית דניאלי
  מתוך תערוכת שכבות מועדון עירוני נגיש באשדוד (צילום: יח"צ)

  הבחירה במטפל בכלל, ולילדנו בפרט, היא לא עניין של מה בכך. הדרישה המינימלית שלנו היא שהמטפל יהיה המקצועי ביותר בנמצא ונפיק מהטיפול את המיטב עבורנו ועבור קרובנו. לכן, כשראינו את ההמלצות על אודות יפית דניאלי, היינו חייבים לברר במה מדובר.

  "באינטליגנציה רגשית, מקצועיות והמון סבלנות יפית מצליחה לגשת לבן שלי ולקדם אותו אל הפוטנציאל שלו", ממליצה ניצן. וליאור מוסיפה: "מקצועית ברמה הכי גבוהה וכ"כ מוכשרת עם ילדים - מוציאה מהם 200%! מומלץ בחום מניסיון אישי". אין כמו אנשים שילדיהם עברו טיפולים, כדי לשמוע מה הם חושבים על המטפל. הרי, בסופו של יום את השינוי הם רואים מול העיניים, יום-יום, שעה-שעה.

  אז מי היא יפית דניאלי? מטפלת רגשית המעניקה טיפולים פרטניים, טיפולים דיאדים-הורה ילד, הדרכות הורים, קבוצות וסדנאות, הכל באמצעות האומנות ככלי עזר לתיווך בינה לבין המטופל, כך שמבינים שההורים לא מגזימים. אישה נעימה, חייכנית, ומעל לכל מקצועית. את האנשים היא מקבלת באופן פרטי, בתיאום מראש.

  דניאלי, תושבת קריית ביאליק, היא בת 31, נשואה לאריאל, עורך דין במקצועו, ואמא לאמיליה בת שבעה חודשים. היא בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד, ותואר שני בטיפול באמצעות אומנות מאוניברסיטת חיפה. היא מטפלת בילדים, נוער ומתבגרים, מדריכת הורים ומנחת קבוצות באמצעות אמנות. "אני מאמינה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת לראות את הכוחות והעוצמה החבויים בתוכו", מסבירה על סוד ההצלחה שלה. "דרך הטיפול וחומרי האומנות נוכל להוציא כוחות אלה אל הפועל".

  (תוכן מקודם)

  לא רק בזמן הקורונה: השירות הרפואי שעוזר לחולי לב

  בשיתוף שחל
  לכתבה המלאה

  מדוע בחרת את הטיפול באומנות כמקצוע?

  מאז ומתמיד נפש האדם המורכבת והנסתרת מאוד סקרנה אותי ועולם הילדים בפרט, יש בהם משהו מאוד טהור ואמיתי לצד משחקיות ודימיון. בנוסף, האומנות זה תחום שתמיד אהבתי לעסוק בו עוד מהילדות ולכן השילוב בין השניים נראה לי טבעי. לרוב לילדים יותר קשה לבטא את מה שהם מרגישים דרך מילים ומרגישים בנוח יותר "לדבר" דרך משחק/ סמלים. אני משתמשת באומנות ככלי מתווך המאפשר למטופלים לבטא את עולמם הפנימי.

  כמה זמן את עוסקת במקצוע?

  "אני מטפלת רגשית מזה כשלוש שנים. מלבד הטיפול באומנות אני גם מנחה קבוצות באומנות. בקבוצות אלו המשתתפים מתנסים בחומרי האומנות השונים כמו אקריליק, גבס, חימר, צבעי מים ועוד, דרך נושאים שאני מעלה בקבוצה, כאשר כל משתתף מחבר את עולמו הפנימי לנושא באמצעות האומנות.

  קבוצת אומנות יד לבנים אשקלון (צילום: יח"צ)

  כיום יש כמה קבוצות שאני עובדת איתן, אחת מהן היא "מועדון עירוני נגיש" באשדוד בו חברי הקבוצה הינם אנשים עם צרכים מיוחדים, בעלי נכות פיזית שלכאורה אמורה למנוע מהם ליצור, הרי איך אדם עם קשיי ראיה או שהיד שלו רועדת יכול לצייר? איך אפשר ליצור פסל מחימר באמצעות יד אחת בלבד? אז הוכחנו שהכל אפשרי והמשתתפים בסדנה הגיעו למיצגים מדהימים שהם לא העלו על דעתם שזה כלל ביכולתם. בסיום הסדנא ערכנו תערוכה הנקראת "שכבות" בנוכחות בכירי העיר אשדוד, באמצעותה חברי הקבוצה הצליחו להראות שלמרות הקושי הפיזי, אין דבר שעומד בפני הרצון, ושהם שווים כמו כולם. באופן מפתיע, התגובות הכי משמעותיות היו דווקא מהסביבה הקרובה של משתתפי הסדנה, שהופתעו מהמיצגים בתערוכה ומיכולתם של המשתתפים להגיע לתוצאות מרשימות למרות המוגבלות הפיזית. התערוכה והתגובות שקיבלו למיצגים שיצרו גרמו להם להאמין בעצמם, ביכולות שלהם ושהכל אפשרי. כמובן שעבורי מדובר בסיפוק שאין שני לו.

  בנוסף, בימים אלו אני מנחה קבוצת אומנות להורים ואחים שכולים דרך סניף "יד לבנים" באשקלון. עולמם של המשתתפים מאוד מוכר לי כיוון שגם אני אחות שכולה. המטרה שלי בקבוצה זו היא לאפשר לחברי הקבוצה להביע את עצמם דרך חומרי האומנות, "לשפוך" החוצה את כל מה שהנפש שלהם "סוחבת" ומרגישה. בסוף כל מפגש, כשאני רואה את הבעת הפנים הרגועה שלהם או אמירות כמו "את לא מבינה כמה טוב זה עושה לי", זה נותן לי סיפוק אדיר שהצלחתי לתת להם תחושה מהנה ומשחררת בתוך חיי היומיום המורכבים והכואבים שאיתם הם מתמודדים.

  מה שמייחד את קבוצות האומנות שלי זה שאין צורך להגיע עם רקע באומנות או לדעת לצייר ולמעשה, רובם המכריע מגיעים ללא כל ידע או עיסוק בעבר באומנות. עם ההנחיה והתיווך שלי אני מעבירה לקבוצה קודם כל את האמונה בעצמם כיוצרים לכל דבר וגם את האמונה באומנות ככלי שמאפשר להם לשחרר ולחקור את העולם הפנימי שלהם דרך החומר.

  מה המוטו שלך?

  "אני מאמינה שבכל אדם יש את היכולת להתבונן אל תוך עצמו, לחקור את עולמו הפנימי ולראות את הכוחות והעוצמה שיש בתוכו. האומנות ככלי יכולה להוציא את הכוחות הללו אל הפועל".

  אתר האינטרנט של יפית דניאלי

  עמוד הפייסבוק

  טלפון: 050-7674536

  לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

  התרעות פיקוד העורף

   walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully