סיינטולוגיה - מספקים עזרה בתקופת הקורונה

מתחילת משבר הקורונה הפעיל המרכז לסיינטולוגיה ביפו 300 מתנדבים אשר סיפקו עזרה לכ-6,000 משפחות והפיצו חוברות הדרכה על אמצעי בטיחות בסיסיים למניעת התפשטות המחלה. במקביל, אתר האינטרנט העולמי של התנועה הומר ל"מרכז משאבים למניעה" ב-19 שפות, ובכללן עברית

בשיתוף: המרכז לסיינטולוגיה ישראל
המרכז לסיינטולוגיה ישראל (צילום: יח"צ)

מרגע שממשלת ישראל הכריזה על ההגבלות הראשונות למניעת הפצת וירוס הקורונה, צוות המתנדבים של המרכז לסיינטולוגיה ישראל, חלק מגוף עולמי בשם "היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה", עבד ללא הפסק לספק עזרה דחופה לתושבים שנמצאים במצוקה.

מתנדבים מהצוות יצרו קשר עם עמותות, ארגוני צדקה ומתנ"סים מקומיים, וכאשר הבקשות החלו לזרום פנימה, פעלו לספק את הדרוש. לדוגמה, ארגון צדקה שמצא את עצמו עם עומס אדיר של פניות ללא דרך לחלק מזון למשפחות קיבל חיזוק בדמותם של 20 מתנדבים עם רכבים שחילקו באותו היום מזון ל-200 משפחות ועזרו באדמיניסטרציה במשרד; עבור עמותה שסבלה מעומס במוקדי החלוקה שלה לקחו על עצמם המתנדבים את עבודת האריזה של מסיכות וכפפות סטריליות, ענו לטלפונים, טיפלו בניירת ויצרו קשר עם 250 מטפלים כדי לוודא שיש להם את כל הדרוש להם; עבור מתנ"ס יפואי שחילק מנות מזון לקשישים לקח צוות המתנדבים אחריות קבועה ויומיומית על 48 משפחות - חמש שעות ביום, כל יום, במשך כל תקופת הסגר.

עוד בוואלה! NEWS

הזמן המושלם להתכונן לקיץ הבא: הג'ל שמעלים את סימני המתיחה

לכתבה המלאה
המרכז לסיינטולוגיה ישראל (צילום: יח"צ)

והרשימה ממשיכה - קישור בין תושבי יפו שהתנדבו לבשל ארוחות עבור משפחות במצוקה לצוותים עם רכבים לחלק את המנות, הסעת מנות לניצולי שואה שאינם יכולים לצאת מהבית, טלפונים לתושבים לוודא שיש להם את כל הדרוש להם ואפילו פרויקט אינטנסיבי במיוחד של חלוקת 300 חבילות מזון ביום אחד - עבודה מאומצת של 10 שעות ברציפות על-ידי 77 מתנדבים.

כצעד נוסף, חילקו המתנדבים ביפו יותר מ-25,000 חוברות עם הכותרת "איך להישאר בריא", הכוללות הנחיות פשוטות למניעת הפצה של המחלה. החוברות, בנוסף לסרטוני הדרכה, גרפיקה לשילוט וחומרים נוספים, זמינות באתר האינטרנט העולמי של התנועה ב"מרכז משאבים למניעה" ב-19 שפות ובכללן עברית.

צוות המתנדבים ממשיך בעבודתו גם כעת בתקופת החגים.

קורסים באתר המרכז ליסיינטולוגיה (צילום: יח"צ)

קורסים אינטרנטיים חינמיים ליושבים בבית

כעת, המרכז לסיינטולוגיה מציע ליושבים בבית דרך לרכוש כלים של סיינטולוגיה היכולים לסייע בשיפור החיים ללא תשלום, דרך הקורסים אונליין של האתר העולמי של "היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה". בין אם מדובר בגידול ילדים, זוגיות, בעיות בלמידה, תקשורת, שלמות אישית ויושר או התגברות על עליות וירידות בחיים ועוד. הקורסים הקצרים והממוקדים שהאתר מציע מספקים כלים מעשיים לטיפול ברבים מהנושאים היומיומיים של החיים.

הפעילויות החברתיות הנתמכות על-ידי ארגון הסיינטולוגיה הוסיפו גם הן את הפונקציה של קורסים אונליין לאתרים השונים שלהן. כך למשל, ארגון "הדרך אל האושר" הבינלאומי הוקם במטרה לקדם את התקנון המוסרי החילוני שכתב מייסד הדת, ל. רון האברד: הספר "הדרך אל האושר" יצא לאור ב-1982 ומאז זכה לשיא גינס כספר המתורגם ביותר בעולם וחולק ביותר מ-120 מיליון עותקים ב-97 שפות. כעת ניתן לקרוא את תוכן הספר, לצפות בגרסה המוסרטת שלו ולעשות קורס אונליין חינם המבוסס עליו, ב-19 שפות, ובכללן עברית, באתר הארגון.

"המוסד לעולם נקי מסמים", המקדם את התכנית הלא-ממשלתית הגדולה ביותר בעולם למניעת שימוש בסמים, מציע גם הוא קורסים אונליין ללא תשלום עם מכלול שלם של חומרי הדרכה עיוניים ואודיו-ויזואלים. החומרים והקורסים מספקים את הנתונים העובדתיים על מגוון הסמים הנפוצים כיום בשימוש על-ידי בני נוער ומבוגרים, כמו גם עונים על השאלות הבסיסיות כגון מהו סם וכיצד סמים משפיעים על הגוף ועל המיינד, במקביל לעדויות של בני נוער ומבוגרים צעירים על הנזקים שהם גרמו להם.

הארגון העולמי "מאוחדים למען זכויות אדם" הוקם במטרה להפיץ את תוכן המסמך החשוב ביותר והמוסכם ביותר של העת החדשה בנושא זכויותיהם של כל בני האדם באשר הם, "ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות אדם". כעת התווספה לאתר הארגון אפשרות ללמידה בחינם החומרים של התכנית החינוכית שלו בקורס אונליין.

כל זאת, לאחר שהנוכחות של דת הסיינטולוגיה במרחב הווירטואלי עלתה לדרגה חדשה לגמרי עם השקת "ערוץ הטלוויזיה של סיינטולוגיה" לפני שנתיים.

המוסד לעולם נקי מסמים (צילום: יח"צ)

להכניס סדר אל תוך הבלבול של החיים

"נקודת ההנחה שאנו פועלים ממנה היא שהכלי השימושי ביותר להתמודד עם המצב הכאוטי של ימינו הוא נתונים יציבים וברורים על כיצד לשמור על עצמך וכיצד לשים סדר בבלבול של החיים בתקופה הזו", כך מסביר דובר הארגון, ספי פישלר. "נקודת מבט זו מבוססת על התיאוריה של ל. רון האברד על 'הבלבול והנתון היציב', שניתנת בין השאר בספר "היבט חדש על החיים", שם הוא כותב: 'בסיינטולוגיה, יש לנו עיקרון מסוים בנוגע לבלבול. הוא נקרא: עיקרון הנתון היציב. אם היית רואה פיסות נייר רבות מאוד מתערבלות בחדר, הן היו נראות מבולבלות עד שהיית בוחר פיסת נייר אחת בתור פיסת הנייר האחת שביחס אליה כל דבר אחר נמצא בתנועה. במילים אחרות, כשמתייחסים לדבר אחד כחסר תנועה, אפשר להבין תנועה מבלבלת.

"בזרם של תנועת מכוניות, הכל יהיה בלבול אלא אם כן היית מתייחס למכונית אחת כחסרת תנועה ביחס לשאר המכוניות, וכך היית רואה את המכוניות האחרות ביחס לאותה אחת.

"המרכזנית, שמקבלת עשר שיחות בעת ובעונה אחת, פותרת את הבלבול על-ידי סיווג שיחה אחת - באופן נכון או מוטעה - בתור השיחה הראשונה שתקבל את תשומת לבה. הבלבול של 'עשר שיחות, כולן בעת ובעונה אחת' נעשה פחות מבלבל ברגע שהיא בוחרת מבין כולן שיחה אחת שעליה היא תענה…

"בתוך בלבול של חלקיקים, הבלבול ימשיך עד שהאדם יבחר נתון אחד, פקטור אחד, פרט אחד. הדבר האחד שנבחר ושבו הוא משתמש הופך להיות הנתון היציב עבור השאר.' "

"אנו מודעים לעניין הרב שיש בנו", ממשיך פישלר, "ולטעמנו הסיקור של המדיה בנושא מתמקד במחלוקת אבל מפספס את העיקר: סיינטולוגיה היא בראש ובראשונה פילוסופיה שניתן ליישם כדי לשפר את החיים ואת הסביבה, והמרכיב החשוב ביותר שלה הוא עזרה. אנחנו מאמינים שעזרה היא אפשרית, ומנסים לספק אותה בכל דרך אפשרית".

לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully