שירלי ריגר עגיב: "מתגייסים לסיוע ומצילים אלפי ילדים ומבוגרים נזקקים בתקופת הקורונה המאתגרת!"

תקופת הקורונה החמירה את מצבם הכלכלי של ילדים, מבוקרים וקשישים נזקקים רבים. העמותה לקידום החינוך בתל אביב - יפו נרתמת לסייע להם בתקופה מאתגרת זו

  • סיוע
בשיתוף העמותה לקידום החינוך בתל אביב-יפו
שירלי ריגר עגיב (צילום: קרקעליסט)

שירלי ריגר עגיב, מנכ"לית קרקעליסט, פועלת רבות עבור סיוע לנזקקים ולחלשים בחברה הישראלית. לאחרונה, היא נבחרה לכהן כיו"ר ערב הגאלה השנתי של העמותה לקידום החינוך בתל אביב - יפו, והביעה את הדאגה הרבה שלה מהמצב אליו נקלעו המוני משפחות בתקופת משבר הקורונה. כעת, היא קוראת לכולנו להתגייס למאמץ ולתרום ככל המתאפשר עבור הצלתם של אלפי ילדים וקשישים בישראל.

התפרצות הנגיף העלתה למודעות את המצב של אלפי נזקקים, ובניהם ילדים, מבוגרים וקשישים, אשר שרויים במלחמת הישרדות יומיומית הן בשל המצב הכלכלי הרעוע שלהם שאף הוחמר, וכמובן בשל תחושות הבדידות והעצב המאפיינות את התקופה ברוב שעות היממה. לאור זאת, במיוחד בימים אלה ממשיכה לפעול ללא הפסקה העמותה לקידום החינוך בתל אביב-יפו, ומעניקה סיוע שוטף ומקיף לכל הפונה אליה.

מדוח נתוני מרכז המחקר והמידע של הכנסת שהתפרסם לפני כשלושה חודשים, עולה כי בישראל ישנה עליה משמעותית במספר הפונים לעמותות ולסיוע נפשי מתחילת תקופת הקורונה. בתוך כך, אחד הנתונים המדאיגים מצביע על כך שמחצית מהפונים לעמותה לקידום החינוך בתל אביב-יפו, חיים מתחת לקו העוני וכשליש מהם נעזר בשירותי הרווחה באופן רציף. לנוכח כך, ההתמודדות של משפחות נזקקות רבות עם שגרת החיים תחת מגפת הקורונה, הופכת לכמעט בלתי אפשרית ללא נוכחותם של מתנדבים ועמותות סיוע ייעודית

אחת מהעמותות המובילות בישראל היא העמותה לקידום החינוך בתל אביב-יפו שמסייעת כל העת לנזקקים ולמשפחות קשות יום ברכישת מוצרי צריכה חיוניים אשר אין ביכולתם לשלם עבורם, כמו מוצרי היגיינה, מוצרי תינוקות, מזון ועוד. כמו כן, בימים אלה, העמותה מפעילה את מרכז המזון האחראי על חלוקת 700 חבילות מזון בכל חודש, עבור אותן משפחות נזקקות אשר אותרו על ידי לשכת הרווחה בתל אביב-יפו.

עוד בוואלה! NEWS

גם אנחנו בהלם: לישראל יש אוצר. רוצים לשים את הידיים עליו?

לכתבה המלאה
המרכז לחלוקת מזון (צילום: העמותה לקידום החינוך בתל אביב יפו)

העמותה לקידום החינוך בתל אביב-יפו, נוסדה בשנת 1982 על ידי זאב שחם ז"ל, וד"ר דוד פורטוביץ. העמותה פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם משרד הרווחה ומפעילה קשת שירותים חברתיים מגוונת, אשר נעשית ללא כל מטרות רווח. זאת כדי ליצור מציאות חדשה עבור אלפי ילדים ומבוגרים מיפו, דרום תל אביב ובת ים, הזקוקים להגנה ולמעטפת רחבה.

כמו כן, העמותה מפעילה מרכזי פעילות ובתים חמים עבור ילדי העמותה אשר לרוב מגיעים משכונות מצוקה ועוני, ומהווה עבורם מסגרת תומכת הן במישור הרגשי והן במישור הגופני. באחד ממוקדי הפעילות מעניקה העמותה ארוחות חמות אשר נקבעו על ידי דיאטנית מוסמכת לצורך מתן דגש על ההתפתחות התקינה של הצעירים ועל הערכים התזונתיים אליהם הם זקוקים. לצד זאת, העמותה דואגת ללוות ולחנוך את הילדים, לצאת מתן ייעוץ נפשי וטיפולים פסיכולוגיים ורפואיים, ובכך היא מעניקה להם את תחושת החום והביטחון שהם נדרשים לה. עבור קבוצת ההורים של העמותה, מופעלים שירותי תמיכה והדרכות מקוונות שבהם לוקחים חלק יותר מ-250 הורים לתינוקות ולילדים צעירים.

באשר לקבוצת המבוגרים, העמותה פועלת במרץ כדי לשמור על קשר טלפוני רציף עם כ-450 קשישים וניצולי שואה, ובכך היא דואגת ללוות אותם מדי יום, במיוחד בתקופה מאתגרת זו בה רבים מהם חשים בדידות קשה. הפרויקט הבולט והמוביל ביותר של העמותה בימים אלה קרוי "ארוחה והופעה" ולמעשה הוא ערב שבו לא מורידים את החיוך מהפנים. המבוגרים מגיעים לארוחת ערב מפנקת במיוחד שלצדה הם שרים יחדיו וחולקים את תחושותיהם ורגשותיהם ובכך נהנים מהמון עידוד הדדי והכלה. הערבים הללו נחלו הצלחה הרבה, שכן המשתתפים העידו כי המפגשים האופטימיים הפרו את תחושת הבדידות והעניקו להם את התחושה ש"כולנו באותה סירה".

שירלי ריגר עגיב, מנכ"לית קרקעליסט, מספרת שבכדי שהעמותה לקידום החינוך בתל אביב יפו תצליח להמשיך לתת מענה שוטף לאלפי המשפחות קשות היום גם בשעה לא פשוטה זו, העמוקה קוראת לתרומות ולסיוע של אנשים. באמצעות ההירתמות של כולנו, העמותה תמשיך בפועלה החשוב ותציל אלפי ילדים ומבוגרים כדי שיעברו את תקופת הקורונה המאתגרת בבריאות ובשלום (ומי ייתן- גם בחיוך).

לתרומות לעמותה: לחצו כאן!

לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully