ג'חנון הכפר בבאר שבע - טעמו המיוחד של הבית

דראל כץ, חייל בן 20, יזם אוכל וקולינריה, הקים לאחרונה את "ג'חנון הכפר" בבאר שבע, ומעסיק במקום רק חיילים בודדים. הוא תורם מנות מיוחדות גם לחיילים בודדים ומשפחות קשות יום, כדי לא לשכוח את עברו כילד בודד שגדל בפנימיות וללא הורים. חובה להכיר, שווה לטעום

  • ג'חנון
בשיתוף ג'חנון הכפר באר שבע
ג'חנון הכפר באר שבע (צילום: ג'חנון הכפר באר שבע)

לאחרונה, לפני כארבעה חודשים, נפתח בבאר שבע בית אוכל חדש - ג'חנון הכפר. הבשורה על המקום החדש וטיב המאכלים שמוכרים בו, הגיעה עד אלינו למרכז והחלטנו לנסוע לבאר שבע, לבדוק האם יש הצדקה לבאזז הגדול והאם הג'חנון של ג'חנון הכפר הוא אכן כל כך מיוחד וטוב כפי שסיפרו לנו.

אז נסענו והגענו ומצאנו הרבה יותר ממה שדמיינו או תיכננו. ג'חנון הכפר הוא אכן מעולה, הג'חנון נהדר ומורגש שהוא עשוי בעבודת יד של מקצוען - אלי שמכין ג'חנונים כבר 30 שנה וגם המלאווח והמלאווח המגולגל שנמכרים במקום מצוינים, אבל גילינו שמאחורי הג'חנונים והמלוואחים שנמכרים במקום מסתתר גם סיפור מיוחד ומרגש של היזם שפתח את המקום ואחראי על כל הטוב הזה ולכך כבר באמת לא יכולנו להישאר אדישים, אז החלטנו לשתף גם אתכם.

"ג'חנון הכפר" הוקם על ידי דראל כץ בחור צעיר בן 20, שסיפור חייו נשמע כאילו נלקח מאיזו טלנובלה או רומן סוחט דמעות.

(תוכן מקודם)

הלחצן הזה יכול להציל את חייכם באירוע לבבי או מוחי

לכתבה המלאה
דראל כץ – ג'חנון הכפר (צילום: ג'חנון הכפר באר שבע)

דראל כץ נולד בקצרין וכשהיה בן 3 אביו עזב את הבית, נטש את המשפחה ונסע לחו"ל. אמו של דראל לקחה מאוד קשה את עזיבתו של האב, התמוטטה נפשית והחלה סדרה ארוכה של אשפוזים חוזרים ונשנים בבתי חולים לחולי נפש. כתוצאה מעזיבת האב ומצבה הנפשי של האם, הוצא דראל בגיל 7 מבית הוריו והועבר למרכז החירום בקרית אתא. לאחר שלוש שנים של שהייה במרכז החירום, עבר דראל בגיל 10 לפנימיית אהבה בקריית ביאליק, שם שהה במשך 5 שנים. לאחר 5 שנים המשיך דראל במסכת נדודיו ובגיל 15 עבר לגור לבד בדירה שכורה ובפיקוחה המסור של סבתו בחדרה. דראל השכיר את הדירה ומימן את לימודיו, את שכר הדירה שלו ואת מחייתו מעבודה, במקביל ללימודיו בחנות הצעצועים "כפר השעשועים".

לאחר שנה של חיים לבד בחדרה, החליט דראל שהוא אינו מוצא עצמו ועבר בגיל 16 למושב רמות ברמת הגולן, שם השכיר יחידת דיור והחל לעבוד במסעדה "מושבוצ" של השף ארז רגב, אשר פתח לו צוהר לעולם הקולינריה והמזון, לצד לימודיו, אותם מעולם לא זנח.

לאחר שנה וחצי של מגורים ועבודה ברמות, חידש דראל את קשריו עם אחיו הגדול, עימו היה בנתק שנים רבות. השניים חידשו את קשריהם והחליטו לעבור לחיות יחד בדרום הארץ, בקרית מלאכי, שם למד דראל את כיתה י"ב בבי"הס אנקורי באשדוד וסיים בגרות עם ממוצע ציונים גבוה, על אף שהיה צריך במשך כל שנות לימודיו לדאוג לעצמו לפרנסה ומגורים, תוך כדי לימודים. במקביל ללימודיו בכיתה י"ב, פתח דראל עסק למשלוחים בקרית מלאכי. העסק התפתח מהר מאוד ובצורה מאוד מוצלחת, עד לרגע שבו היה צריך דראל להתגייס לצה"ל.

דראל שהיה יכול לבחור בפטור משירות צבאי עקב מצבו המשפחתי, בחר להתגייס ולשרת בשחם - שרות חובה משטרתי. הוא שירת במשך שנה ושמונה חודשים בתחנת משטרת קריית גת. על מנת להיות קרוב למקום שירותו הצבאי דראל ואחיו אף עזבו את קריית מלאכי ועברו לגור בקריית גת.

בעת שירותו במשטרה, סגר דראל את עסק השליחויות. כתוצאה מכך החל לסבול מבעיות כלכליות ומכיוון שאין אפשרות לשרת במשטרה ובמקביל לעבוד, ביקש דראל לעזוב את המשטרה ולחזור לשרת בצה"ל. דראל החל לשרת במחנה נתן בבאר שבע ובמקביל פתח את "ג'חנון הכפר".

ג'חנון הכפר באר שבע (צילום: ג'חנון הכפר באר שבע)

דראל משרת בצה"ל, חי בבאר שבע וחולק דירה עם עוד שני חיילים בודדים ובמקביל מנהל את עסקי הג'חנון שלו - ג'חנון הכפר, שם הוא מוכר מידי שבת, בין 09:00 בבוקר ועד חמש אחה"צ ג'חנונים, מלאווחים ומגולגלים - מלאווחים ממולאים. דראל מספר כי הוא מתכנן להגדיל את העסק ובקרוב ימכור בו קרואסונים, מגוון מיצים טבעיים ומבחר סלטים שונים ומגוונים.

את הג'חנונים של דראל ניתן לקנות בג'חנון הכפר, מידי שבת בין 09:00 ל-5 אחה"צ. דראל מספר כי האוכל במקום כשר, אך מכיוון שפתוח בשבת, אין למקום תעודת כשרות ומזכיר, שבנוסף לאכילה או קנייה במקום, ניתן במהלך כל השבוע להזמין ג'חנון ומלוואח והוא מבצע שליחויות באזור הדרום ואף מגיע למרכז. ואנחנו מעידים כי לאחר שטעמנו את הג'חנון, אנחנו שוקלים להזמין באופן קבוע מהתוצרת המובחרת במהלך השבוע, כי מי אמר שג'חנון טוב אוכלים רק בשבת????

דראל מספר לנו שהוא לרגע לא שוכח את עברו כילד שגדל בפנימיות וללא משפחתו ולכן דראל אינו מסתפק רק בעזרה לחיילים בודדים ואף תורם ומעניק גם למשפחות נזקקות וקשות יום.

לסיכום פגישתנו עם דראל הוא אומר לנו כי הוא לרגע אינו שוכח מהיכן בא ולכן כל העובדים ב"ג'חנון הכפר" הינם חיילים בודדים בעצמם ובמידה ונשארים ג'חנונים ומלוואחים בשבת (ולמען האמת זה לא קורה הרבה) הרי שהם אינם נזרקים, אלא מועברים לבית החייל בבאר שבע, כדי שחיילים בודדים שגרים שם ונשארו במקום כי לא היה להם לאן לצאת בשבת, ייהנו מהאוכל וירגישו, ולו רק קצת טעם של בית.

ג'חנון הכפר באר שבע (צילום: ג'חנון הכפר באר שבע)

ג'חנון הכפר - הכנסת 9 באר שבע

טלפון: 052-5782848

להזמנות, לחצו כאן

לעמוד הפייסבוק, לחצו כאן

לעמוד האינסטגרם, לחצו כאן

לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully