לא רק דירות: עסקת הנדל"ן המשתלמת ביותר

שוק הנדל"ן בישראל רותח. מחירי הדירות ממשיכים להרקיע שחקים, אך לא לכולם יש את האפשרות להשקיע בדירה. יש אופציה אחרת, איכותית וחכמה, להשקיע ולממש די מהר - קרקעות בתהליך הפשרה. עם חברת Kgroup נדל"ן, המשווקת מגוון פרויקטים, ואחד חם במיוחד באשדוד. חובה להכיר

בשיתוף Kgroup נדל"ן
10/02/2021
קארין ורדי. Kgroup נדל"ן,
קארין ורדי(צילום: Kgroup נדל"ן)

השקעה בנדל"ן נחשבת, ובצדק, לאחת ההשקעות המוצלחות ביותר. גם אם התשואה על ההשקעה היא לא תמיד מדביקה את קצב ההשקעה באפיקים אחרים, היא עדיין מותירה את המשקיע עם נכס מניב, ומבטיחה ביטחון כלכלי.

בשנים האחרונות, בשל מצוקת הקרקעות לבנייה, המדינה והרשויות המקומיות מפשירות יותר ויותר קרקעות, כעתודות בנייה עתידיות. חברות נדל"ן הבינו את הפוטנציאל והחלו לשווק את הקרקעות האלו למכירה.

חברה אחת, Kgroup נדל"ן, שינתה את כל מה שהכרנו עד היום בתחום, ומוכיחה שההשקעות בקרקעות הנמצאות בתכניות מתאר מוכיחות את עצמן כל פעם מחדש. החברה, שפועלת בכל הארץ, מאתרת קרקעות טאבו בתכניות שהעיריות מקדמות להפשרה, קרקעות שנרכשו לפני עשרות שנים, ושייכות לאנשים מבוגרים או היורשים. חברת kgroup מתמחה באיתור קרקעות למכירה במתחמים אלו. היתרון העצום של קרקעות אלה, שהן כבר נמצאות בתוך תכנית המקודמת ע"י העירייה ובתהליך הפשרה, כך ששוויין תמיד במגמת עליה.

הבעלים של החברה, קארין ורדי (37) הקימה אותה לפני כשבע שנים, אחרי שצברה ניסיון של כמה שנים בתחום כשכירה, והבינה את הפוטנציאל והאפשרות לממש את ההשקעות הללו. "בעבר רק יזמים גדולים ובעלי הון גדול יכלו לרכוש קרקעות, אנו מאפשרים היום גם למשקיע הקטן לרכוש קרקע בטאבו פרטי, ולהנות מעליית ערך הקרקע עד להפשרתה, וזכויות בניה עתידיות".

עוד בוואלה!

בין הגלים: איך מכינים פנקייק מדהים בשטח?

וואלה! רכב בשיתוף דאצ'יה

איך זה עובד בפועל?

"לדוגמה, החברה רכשה כעת 6 דונם באשדוד, אשר נמצאים בתוך תכנית המתאר ומיועדים לבניה לגובה. אנו מאגדים קבוצה של משקיעים אשר קונים יחד את הקרקע, ואם יחליטו להמתין עד לשלב הבניה העתידית יוכלו לקבל אותן בשלמות מהעירייה וזכויות בניה.

"מה שחשוב הוא שעוד לפני הבנייה, ערך הקרקע עולה כל הזמן, וכמובן כשהקרקע תהפוך לזמינה לבניה (מה שייקח מספר שנים) הערך שלה יעלה משמעותית. משקיעים צפויים להרוויח כ-פי 5 על הכסף שלהם. למשקיעים מוצג תקן 22 - שמאות מחמירה שמציגה למשקיעים שקיפות מלאה לגבי הקרקע".

אני מניח שמבחינת עלויות זה משתנה לפי עיר?

"לפי עיר, לפי סטטוס הקרקע, כמה היא קרובה להפשרה… כל משבר יוצר הזדמנות, את הקרקע באשדוד ראיתי כהזדמנות שצריך לקחת, ומהר. ולכן החברה רכשה את הקרקע. הזדמנות זו מאפשרת לנו למכור את הקרקע למשקיעים במחיר נמוך מהשווי שלה היום. הרי החיים דינמיים, גם אם הרוכש ירצה למכור בעוד שנה את הקרקע, עדיין הוא ימכור ברווח".

יש פה סיכון?

"אזכיר ואומר שקרקעות טאבו במדינת ישראל זהו מוצר שהולך ונגמר ולא ניתן ליצר ממנו עוד. מה שיהפוך את כל הקרקעות במדינה בעוד עשור ליהלומים. וכשמדובר בעתודת הקרקע האחרונה בעיר, ובעיר שיש בה ביקוש גדול, המחירים נמצאים כל הזמן במגמת עליה ולעירייה אין אפשרויות נוספות לפיתוח העיר והוספת יחידות דיור. האוכלוסיה גדלה לא קטנה, כך שהסיכון היחיד זה הזמן, האם זה ייקח שלוש שנים או ייקח שבע-שמונה שנים. אבל זאת בדיוק הסיבה שאנחנו משווקים רק פרויקטים שהעירייה מקדמת, כי אז הכל קורה הרבה יותר מהר. דוגמא: אנו משווקים בשדה דב, בפינוי שווי הקרקע עמד על 650k היום אחרי שנה וחצי הקרקע נמכרת ב1.1 מליון שקל. צריך לדעת איפה לקנות קרקע ומתי"

אז מה צריך בשביל להצטרף להשקעה?

"אנו מוכרים יחידת קרקע ב190 אלף שח. ההון עצמי הנדרש הינו 50 אלף שח בלבד, והקרקע נרשמת על שמם בטאבו באופן מידי".

ספרי על פרויקט שהגשים עצמו?

"יש כמה וכמה. בת"א בתוכנית 3,700 השטח שמתפרס ממלון מנדרין ועד שדה דב, מכרנו את השטח כחקלאי והיום הקרקע מופשרת ונמצאת אחרי איחוד וחלוקה - קרקע מאושרת. המשקיעים שלנו עשו קרוב ל200% על כספם וחלקם ממשיכים לבניה. בשדה דב, גם שם התוכנית אושרה והמשקיעים נהנו מתשואה יפה מאוד בזמן יחסית קצר. שוב, זה מצליח מכווו שאני מתעקשת לקחת פרויקטים שהעירייה מקדמת לכן הכל קורה, ומהר".

אז אם יש לכם כמה עשרות אלפים בצד, זה הזמן להשקיע חכם. צרו קשר עוד היום עם Kgroup נדל"ן ותבררו על הקרקעות המשווקות.

למעבר לאתר הפרויקט לחצו כאן

למעבר לפייסבוק לחצו כאן

  • השקעות בנדל"ן
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully