"כמעט ואין דבר שרפואה סינית לא יכולה לרפא" - ראיון עם אלירן כהן, מטפל ברפואה סינית

בעיות אורתופדיות, פיברומיאלגיה, מפרקים, פריון, היריון, הנקה, ואפילו בעיות רגשיות - הם רק חלק מהדברים שאלירן כהן פותר בעזרת רפואה סינית

בשיתוף אלירן כהן
23/02/2021
כשחבר הגיע אליי כשאצבע רגלו נשברה, הוצאתי אותו מהפגישה הולך ללא כאבים. יח"צ,
"כשחבר הגיע אליי כשאצבע רגלו נשברה, הוצאתי אותו מהפגישה הולך ללא כאבים". אלירן כהן(צילום: יח"צ)

"כל מטופל שלי הוא עולם ומלואו", מספר אלירן כהן, המטפל ברפואה סינית באזור המרכז. בשמונה השנים האחרונות מטפל אלירן בקליניקה שלו ברמת גן ובביקורי בית ועוזר למטופלים מכל גווני האוכלוסייה: ילדים, בני נוער, גברים, נשים ובני הגיל השלישי - בכמעט כל בעיה אפשרית: בעיות אורתופדיות, שברים, פריצות דיסק, לחץ דם, פריון, תמיכה בהיריון, היפוך עובר, זירוז לידה, פיברומיאלגיה, כאבים שונים, בעיות שינה, דלקות מפרקים כרוניות, אוסטאופורוזיס ועוד ועוד.

בין היתר מטפל אלירן גם במטופלים הסובלים מבעיות רגשיות, "רפואה סינית יכולה גם לתת מענה לבעיות רגשיות כמו סטרס, עצב עמוק, דיכאון וחרדה. היה לי לא מזמן לקוח שהגיע אליי לאחר שסבתו נפטרה. הוא היה קשור מאוד לסבתא, סבל מעצב עמוק, ולא הצליח להתקדם עם החיים שלו. הכול נתקע ולא התקדם מאז שהסבתא נפטרה. כשהבעיות הן רגשיות, זה בדרך כלל מצריך יותר מפגשים מבעיות פיזיות, ועדיין אחרי כעשרה טיפולים שכללו שיחה, צמחי מרפא ובעיקר דיקור - המטופל שחרר והתחיל לחיות את החיים".

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הברכיים - בלי לצאת מהבית

מוגש מטעם אפוסתרפיה

"כשאני מטפל אני נותן את כל כולי"

בפגישת האבחון הראשונה אלירן נוהג לשאול את המטופלים סדרה מקיפה של שאלות על ההיסטוריה הרפואית, הרגלי השינה, הרגלי האכילה וכו'. בהתאם לאבחון מתאים אלירן למטופל טיפול אפקטיבי בין אם באמצעות דיקור, טווינא, כוסות רוח או צמחי מרפא.

"כל אחד מהכלים הללו הוא רב עוצמה", מספר אלירן. "הדיקור נועד להחזיר את הגוף לאיזון הטבעי שלו. אני מכניס את המחטים לנקודות מסוימות בגוף בהתאם לאבחנה, וחשוב לציין שהמחטים הם דקים וקטנים, בעובי של שערה. הטווינא היא למעשה מין שילוב בין פיזיותרפיה לעיסוי. היא כלי חזק מאוד שעובד על מפרקים וגידים. בעזרת הטווינא אני מזרים דם ממקומות מסוימים למקומות אחרים. אם יש כאב בשריר מסוים אני אבדוק מהן הנקודות הבעייתיות בשריר ובגיד, ואשחרר אותן פיזית עם הידיים. אני משתמש בכוסות רוח כדי להזרים דם במקרה של שרירים תפוסים או במקרים של דלקת ראות וליחה מוגברת. באשר לצמחי מרפא מדובר באמת בעולם שלם. השילובים של הצמחים מהווים כלי מאוד חזק, כמו תרופה."

"הדיקור מחזיר את הגוף לאיזון הטבעי שלו"(צילום: יח"צ)

"כשאני מטפל אני נותן את המאה אחוז שלי. המטרה היחידה שלי היא לעזור לאדם שמולי. אם אני חושב שאני לא אוכל לעזור למטופל, או שטיפול אחר יעזור לו יותר, אני מיד אומר לו את זה. המטרה שלי היא שהמצב שלו ישתפר. יושר ואמינות הם אבני היסוד של הקליניקה שלי. אני מתחשב במצב הכלכלי הנוכחי, המחירים שלי נוחים, ואני לא גובה עבור ייעוץ ואבחנה".

"הבנתי שאני רוצה לטפל באנשים"

כדי להבין את מחויבותו העמוקה לבריאות הלקוח ולרווחתו, צריך ללכת 14 שנה אחורה, עת השתחרר אלירן משירותו הצבאי. "חיפשתי עבודה והחלטתי לעבוד בדירה של אנשים עם פיגור שכלי בינוני כמדריך ומלווה. בישלתי, קילחתי, עזרתי להם עם התרופות, ושלחתי אותם לעבודה. שם הבנתי שאני רוצה לטפל באנשים. התחלתי ללמוד סוציולוגיה ופסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה אבל לא התחברתי לזה. גם טיפול במחטים נשמע לי מוזר בהתחלה, אבל התחלתי לחקור ואט אט התאהבתי בתחום.

"תוך כדי הלימודים הבנתי כמה הרפואה הסינית עוצמתית וכמה שהיא עובדת. כשחבר הגיע אליי כשאצבע רגלו נשברה, הוצאתי אותו מהפגישה הולך ללא כאבים. הרגשתי סיפוק אדיר. הבנתי שהתחום הזה מתאים לי. אחרי הלימודים עבדתי במגוון קליניקות פרטיות כדי לצבור ניסיון במגוון רחב של מקרים - וגיליתי שאפשר לטפל באמצעות רפואה סינית בהכל".

"מטופל שלא יכול היה לקום מהמיטה, הרגיש טוב אחרי טיפול אחד בלבד". אלירן כהן(צילום: יח"צ)

אחד המקרים הזכורים לאלירן במיוחד הוא מטופל שהגיע אליו לאחר שסבל שבע שנים מפריצת דיסק בגב התחתון. "המטופל הגיע אליי בגיל 28 כשהוא סוחב את פריצת הדיסק עוד מהשירות הצבאי שלו. הוא היה אצל פיזיותרפיסטים וכירופרקטים, שום דבר לא עזר לו, והוא סבל מהקרנות לרגל באופן תמידי. טיפלתי בו באמצעות דיקור. הזרמתי דם חדש למקום הכואב, והגוף החל להחלים. הכאב עבר לו אחרי טיפול אחד! ומדובר באדם שהיה על משככי כאבים ולא יכול היה לקום מהמיטה. נתתי לו סדרה של תרגילים לעשות בבית כל יום, וכל עוד הוא עושה אותם, אין לו כאבים".

אלירן כהן, מטפל ברפואה סינית

054-5899953

פייסבוק

אתר

אלירן כהן רפואה סינית באתר EASY

  • רפואה סינית
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully