ההחזר החודשי של המשכנתא חונק? הריביות ירדו וזה הזמן למחזר את המשכנתא שלכם ולחסוך מאות אלפי שקלים

הריביות הנמוכות אותן מציעים הבנקים בתקופה זו הן הזדמנות מצויינת להקל על תשלומי המשכנתא ולחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים. איך עושים זאת ולמה כדאי למהר?

  • משכנתאות
בשיתוף wisely משכנתא חכמה
זה הזמן למחזור משכנתא שיעניק לכם חיסכון של אלפי שקלים (צילום: wisely משכנתא חכמה)

לא מעט משפחות נחנקות מדי חודש מההחזר החודשי של המשכנתאות ומנסות להגדיל את ההכנסות כדי להצליח לסגור את החודש, במיוחד מאז שהקורונה הגיחה לחיינו. הפתרון לבעיה הוא פשוט למדי - במקום להתמקד ברווחים עתידיים, עליכם לחפש טוב טוב בכיסים ולראות איפה אפשר להוזיל את ההוצאות הקיימות - שם קיים הרווח האמיתי. היום, יותר מתמיד, מומלץ לבצע מחזור משכנתא וליהנות מהוזלה של מאות אלפי שקלים, קיצור תקופת החזר המשכנתא והפחתת ההחזר החודשי בזכות הריביות הנמוכות ביותר שהיו בשנים האחרונות. אבל כדאי למהר, כי בעוד חודש - חודשיים הריביות צפויות לעלות חזרה.

עוד בוואלה!

בעקבות ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאב: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה

מה זה מחזור משכנתא?

מחזור משכנתא מתייחס למצב, בו אדם אשר לקח משכנתא בעבר בתנאים וריביות מסוימים, מעוניין לשדרג את התנאים והריביות הללו. משכנתא מלווה אותנו למשך מספר עשורים ומורכבת ממגוון רחב של פרמטרים, תנאים וריביות אשר לכל אחד מהם השפעה כספית מהותית. תכנון וביצוע נכון של מחזור משכנתא קיימת, תוך בדיקה מקיפה של ההצעות מכלל הבנקים, מאפשרים שיפור תנאים על ידי עדכון פרטים חשובים כגון שינוי בהכנסה, הכנסות עתידיות צפויות כגון קופות גמל ותוכניות חיסכון וכו', הוזלה בהחזר החודשי וקיצור תקופת ההחזר שמסתכמים במספר שנים משמעותיות מאוד.

למה מומלץ למחזר משכנתא ומדוע הריביות כיום מהנמוכות ביותר שהיו בשנים האחרונות?

פנינו לחברת wisely משכנתא חכמה המעניקה ליווי בכל הנוגע למשכנתאות חדשות ומחזור משכנתא קיימת בניסיון להבין מה קרה לריביות ולמי מומלץ לבצע מחזור משכנתא בתקופה זו. מטעם החברה נמסר כי הריביות על המשכנתאות ירדו בגלל שינוי מגבלת הפריים (עד 66%) - משמע אפשר לקחת יותר כסף בריבית הפריים. הפריים היא ריבית נמוכה מאוד, היא עומדת על כ-1.6%. הלקוחות מקבלים פריים מינוס אחוז מסוים ולכן הריביות יותר נמוכות, כי אפשר לקחת יותר כסף במסלול זה כיום.

אומנם שינוי מגבלת הפריים הוא בשורה טובה לנוטלי המשכנתאות אך בלי תכנון נכון הדבר יכול להוות כמפולת כלכלית בסופו של דבר חייב להבין שכיום הפריים די נמוך אך אם נסתכל שנים אחורה נוכל לראות תקופות שיא שבהם הפריים עמד גם על 4.5% ובמידה והפריים יעלה מ-1.6 הלקוחות ישלמו הרבה מאוד ריביות על אותו מסלול אך במסלול הפריים אין עמלות פירעון ולכן תמיד יהיה אפשר למחזר.

בנוסף, בתקופת הקורונה הבנקים אישרו יותר הלוואות ונוצר מצב של כסף נזיל רב בשוק, שהבנקים רצו לתת בתמורה לריביות ולכן הריביות ירדו.

בשנים האחרונות יחס ההלימות הון (היחס בין נכסי הסיכון של הבנק הלוואות וכו.. לבין ההון העצמי של הבנק) היה גדול יותר ולכן הבנקים יכלו לתת יותר הלוואות לכל צורך ולכן הריביות בשוק ירדו כדי שהבנקים יוכלו "להפטר" מהכסף ולהרוויח עליו ריביות עתידיות. דבר זה נקרא היצע וביקוש, ברגע שיש הרבה היצע ואין הרבה ביקוש אז הריביות ירדו ואם המצב הפוך הריביות יעלו.

אכן בתקופה האחרונה נשברו שיאים בלקיחת משכנתאות ולמרות זאת הריביות היו נמוכות דבר אשר נגרם בגלל כמות הכסף הנזיל שיש לבנקים. בזמן הקרוב עומד להיכנס חוק "הלימות הון" וזה אומר שהכסף הנזיל של הבנקים אכן יפחת דבר אשר יגרום להעלאת ריביות ולכך שהבנקים יבדקו טוב טוב כל עסקה. לכן התקופה הזאת היא אכן הטובה ביותר למחזור או לקיחת משכנתא לנכס חדש כדי לנצל את הריביות הנמוכות שקיימות כיום.

דבר נוסף הוא אכן המשא ומתן בגלל עליית התודעה של יועצי משכנתאות חיצוניים ועבודתם לבצע מכרז ריביות כל לקוח הופך להיות תחרות עבור הבנקים. לכן כושר המיקוח עולה והריביות יורדות. זאת בניגוד לעבר בו לקוחות היו נגשים לסניף שלהם לוקחים משכנתא לפי מה שהבנק המליץ בלי לדעת מה כל נתון אומר על המשכנתא ועל מה שיקרה בשנים הבאות.

לאלו מכם, אשר לקחו משכנתא ב-10 - 15 שנה האחרונות , כאשר הריביות היו גבוהות משמעותית, מומלץ והכרחי לבצע מחזור משכנתא. במחזור הכי בסיסי ניתן לחסוך מעל 100 אלף ש"ח בקלות ובכך להפחית משמעותית את ההוצאות הקבועות שלכם.

תנאי המשכנתא הנוכחית שלכם יכולים להשתנות לטובתכם - זהו הזמן למחזור המשכנתא (צילום: wisely משכנתא חכמה)

מהן הטעויות הנפוצות בעת מחזור משכנתא?

אלו הן שתי הטעויות הקריטיות והנפוצות ביותר בעת מחזור משכנתא:

1. ללכת לבנק. חשוב להבין כי לבנק אינטרסים ברורים להרוויח ככל הניתן, מאחר ומדובר בעסק לכל דבר ועניין. נכון, בעת פניה למחזור משכנתא תוכלו לחסוך סכום מסוים של כסף, מבלי לדעת שיכולתם להכפיל או לשלש את החיסכון בפחות מאמץ. בנוסף, לאדם הפרטי נדרשת עבודה רבה כאשר צריך לגשת לכל אחד מהבנקים על מנת לבצע השוואת מחירים, דבר הכרוך בהיעדרות מעבודה, ושעות על גבי שעות של שיחות ומסמכים

2. לא לפנות ליועץ משכנתאות. הבנק בונה תוכנית בסיסית, ללא עניין אמיתי בצרכי הלקוח , בעוד יועצי משכנתאות מבצעים בירור מעמיק של הצרכים והיכולות של כל לקוח, מבצעים סקר מקיף בין הבנקים השונים, ולבסוף ומשיגים את ההצעה הטובה ביותר.

קצת על 'wisely משכנתא חכמה' ובמה החברה שונה מיועץ משכנתאות

מדובר במותג, חברה מוכרת הפועלת בתחום מעלה מ-5 שנים, אשר עברו אצלה מאות לקוחות וחסכון כולל של מיליוני שקלים. כאשר השוק מלא ביועצי משכנתא, הבחירה לפנות לחברה גדולה ומוכרת כדאית ממספר סיבות עיקריות:

● שירות לקוחות 24\7: אם היועץ שלכם יוצא לחופשה או עסוק בעיניים אישיים - הוא לא זמין עבורכם. חברת wisely משכנתא חכמה כוללת מספר מומחים אשר יחדיו מעניקים מענה מהיר וזמין בכל רגע נתון.

● סיעור מוחות מלא: מטעם בעלי החברה נמסר כי הם פועלים על פי האמונה כי ידע אישי הוא לא מספיק, לכן כל לקוח שמגיע לא עובר רק דרך אחד העובדים, אלא מתבצעת עבודה משותפת של חיפוש דרכים לשיפור וייעול על מנת לקבל את התוצרת הטובה ביותר.

● כוח רב יותר במשא ומתן מול הבנקים: כאשר נציגי החברה מגיעים לבנקים, עם מספר רב של לקוחות ששווים מיליוני שקלים לבנק, מתאפשרות הנחות והטבות גדולות יותר.

הכוח של wisely משכנתא חכמה - הרווח שלכם (צילום: wisely משכנתא חכמה)

כיצד מתבצע תהליך מחזור משכנתא עם wisely משכנתא חכמה?

מטעם החברה נמסר: "התהליך למחזור משכנתא מאוד פשוט. אנחנו מוציאים יחד עם הלקוח דוח יתרה לסילוק, שזה בעצם המשכנתא העדכנית שלו. כך אנחנו בודקים איפה היא עומדת, כמה נשאר לשלם, גובה הריביות וכל הפרטים הרלוונטיים. אנחנו מבצעים את הבדיקה להיתכנות החיסכון ללא עלות וללא התחייבות, כאשר כל מטרתה לראות אם משתלם וכדאי לעשות מחזור משכנתא.

לאחר הבדיקה המקיפה אנחנו מגישים ללקוח תיאור כללי של השיפור האפשרי לתנאי המשכנתא - מהו גובה החיסכון הצפוי, כמה ניתן להוריד בתשלום החודשי ובכמה שנים ניתן לקצר את המשכנתא. לאחר מכן אפשר בפגישה פרונטלית / בזום משקפים הכל, חותמים על הסכם התקשרות המאפשר לצאת לדרך פעולה ומשם מתחילה העבודה שלנו.

אנחנו בעצם לוקחים את התנאים שהלקוח קיבל מהבנק ומה שאנחנו בנינו עבורו, בהתאם לצרכיו האישיים, ופונים לבנקים האחרים - מבצעים משא ומתן על פי הניסיון והידע שלנו, ולבסוף בוחרים בהצעה הזולה, הנכונה והמשתלמת ביותר.

המטרה והחלום שלנו הם להעניק שקט נפשי וודאות שתקבלו קיצור משמעותי לחיי המשכנתא, תקטינו החזר חודשי ותיהנו מחיסכון של אלפי שקלים. זו הסיבה ששכר הטרחה שלנו לא מגיע אפילו ל10% מהחיסכון שנייצר עבורכם."

בעלי החברה נתנו דוגמה לעסקה שביצעו בשבוע שעבר, בה הלקוחות היו בספק בנוגע לחיסכון שניתן להוציא מתיק המשכנתא שלהם. "התחלנו בבדיקה ללא עלות וללא התחייבות ללקוחות, לאחר בדיקה מעמיקה-יתרת המשכנתא שלהם עמדה על סך 1.3 מיליון שקלים, בעוד שההחזר החודשי הוא 6,000 ש"ח (אותם רצו להשאיר) ל-25 שנים, סך כל הריביות אותם היו צריכים לשלם עומדים על כ-880,000 ש"ח. הם הופתעו לגלות שבעזרת תכנון מקצועי ומשא ומתן נכון הם קיבלו משכנתא של 20 שנים, סה"כ ריביות 493,000 ש"ח.

ניתן לראות חיסכון של 60 חודשי תשלום (5 שנים), כלומר חיסכון של לא פחות מ-387,000 ש"ח!"

"בדוגמא נוספת ניתן לראות לקוחות שהגיעו עם יתרת משכנתא שעמדה על 730,000 ש"ח, החזר חודשי של 4,700 ש"ח, חלק אחד פרוס ל- 27.5 שנים והחלק השני ל-14.5 שנים - 350,000 רק לריבית. לפי תמהיל חכם (שלנו) הורדנו להחזר חודשי של 3,900 ש"ח, חלק פרוס ל-20 שנים וחלק ל-14.5 שנים ו-190,000 ש"ח ריביות. סה"כ ניתן לראות צמצום החזר חודשי של 800 ש"ח, קיצור השנים ב-7.5 שנים וחיסכון של 160,000 שח !"

קורסים למומחי משכנתאות

"קהל היעד שלנו הוא בעיקר אנשים שעולם המשכנתאות מעניין אותם ואולי אפילו חושבים לעסוק /להתנסות במקצוע. הקורס יעיל וחשוב מאוד גם כן לכל העוסקים בתחום הנדל"ן (מתווכים, עורכי דין, יזמים, רואי חשבון וכו'). מטרת העל בקורס היא לספק ידע מקיף מעשי ופרקטי, כך שכל אדם שיסיים את הקורס ידע את כל החומר הנדרש בתחום, וכיצד לפעול על מנת להתחיל לעבוד בפועל, והכל בצורה הנעימה והנגישה ביותר ללימוד המקצוע".

מעבר למידע המקצועי, תלמידי הקורס מקבלים את הכלים והידע כיצד לפתוח עסק בצורה הנכונה ביותר, קורס מכירות מזורז ועוד תכנים התורמים להצלחת התלמיד.

בסיום הקורס ניתנת תעודה מטעם החברה.

לאתר החברה

לסיכום מדובר בחברה אשר תחילה הוקמה בתחום זה בעקבות תחושת אי צדק חזקה ושאיפה לשנות חיים של אנשים ולעזור להם לחיות ברמת חיים גבוהה וטובה יותר בעזרת משכנתא חכמה. החברה דוגלת ביושרה ושיקוף עסקה מלא ללקוח, התאמת העסקה ללקוח ולצרכים שלו. כמו כן, בעלי החברה דואגים להביא חיסכון משמעותי ללקוחות החברה ולכן במידה ולא מדובר בחיסכון גדול וממשי, לא מתחילים את העבודה וממליצים לפנות ישירות אל הבנק.

לפרטים נוספים בקרו בדף הפייסבוק של החברה או חייגו 03-3074070.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully