וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלו שני המוסדות הטובים ביותר למי שרוצה ללמוד מקצוע תורני

בשיתוף מכון עליה והמכללה התורנית לומדים

עודכן לאחרונה: 21.10.2021 / 9:12

במקצועות התורניים יש סיפוק גדול, שירות של אלפי יהודים ופרנסה טובה. לכן, רבים פונים לתחום. אלפים מאותם תלמידים בחרו בשני המוסדות הטובים ביותר: מכון עליה והאקדמיה התורנית לומדים

בציבור הדתי והחרדי מבקשים רבים לעסוק דווקא במקצוע תורני. הם חשים בכך תחושת שליחות, כאשר הם עוסקים במקצועות כמו כתיבת סת"ם, מוהלות, השגחה, שחיטה וכן הלאה. הם למעשה האנשים עליהם סומכים שיעשו את המלאכה בצורה הנכונה וההלכתית.

התחושה של אדם העוסק במקצועות מסוג זה היא של סיפוק. הוא יודע שבזכותו אנשים נהנים ממזון כשר, מניחים תפילין כשרות, נהנים מקריאת התורה בספרי תורה מהודרים וכן הלאה. מדובר בזיכוי הרבים שהשכר על כך בשמיים הוא לאין שיעור.

מעבר לכך, מדובר במקצוע מכובד פי כמה מכל מקצוע של חולין. התורה והלכותיה מזמנות לנו שורה ארוכה של מקצועות קודש, כאשר הרבה אנשים יכולים ליהנות מפרנסה הודות לאלו.

כך למשל מוהל - בכל יום נולדים עשרות ומאות תינוקות בנים, שצריכים לעבור ברית מילה ביום השמיני ללידתם, כך שבכל יום יש מאות בריתות. מוהל מומחה יכול לבצע כמה וכמה בריתות ביום, כך שמעבר לסיפוק העצום יש לו גם משכורת מכובדת. בל נשכח שמדובר במצווה שמתקיימת בכל יום בשנה. שבתות, חגים, יום כיפור וגם תשעה באב. אין הרבה מקצועות כאלה.

כך גם עם משגיחי הכשרות, שחייבים לתפקד כל הזמן וככל שיש יותר מפעלים ויותר חנויות, יש צורך בעוד כוח אדם. בהחלט אפשר לומר שישנה דרישה למקצועות הללו.

משגיחי כשרות. Greg Baker, AP
משגיח כשרות בעבודה/AP, Greg Baker

היכן רוכשים מקצועות תורניים?

כאן עולה השאלה - היכן הכי טוב ללמוד את המקצועות הללו ומאיזו מכללה אפשר לצאת עם תעודה ומקצוע ביד, ולהתחיל מיד בעבודה?

יש מכללות רבות בארץ המציעות את הלימודים בתחומים התורניים השונים, אך לאור סקר שערכנו בין אלפי בוגרים, עולה כי ישנם שני מקומות בולטים, שבהם בוחרים היום רוב מי שחפצים לעסוק במקצועות מהסוג הזה, שיש בהם שליחות.

1. מכון עליה

2. האקדמיה התורנית לומדים

מכון עליה

מכון עליה מציע לימודי הכשרה במגוון מקצועות תורניים. המכון קיים עשרות שנים ועברו בו אלפי תלמידים. כיום, רובם נהנים ממקצועות מבוקשים מאוד ומפרנסה ברווח וכבוד במקומות רבים בארץ ובעולם.

במכון עליה נהנים התלמידים מליווי פרטני וצמוד לאורך כל תקופת הלימודים, כאשר אין כל הגבלה על מספר השיעורים והזמן הנדרש לכל אחד מהם עד לרכישת המיומנות הנדרשת במקצוע אותו בחר.

מעבר לכך, נהנים התלמידים ממלגות גבוהות ותשלומי שכר לימוד מסובסדים, מה שהופך את האופציה הזו של הלימודים לאפשרית כמעט לכל אחד הרואה את עצמו מתאים לכך.

אפשרויות התשלום נוחות מאוד, עם פריסה רחבה של עד עשרה תשלומים, מה שגם מקל מאוד על התלמידים ומאפשר למי שלא יכול לשלם סכומים גבוהים בבת אחת, ליהנות מרכישת מקצוע חדש ומבוקש.

כל נרשם מקבל ערכת לימוד מפוארת ומתנה שווה, כך שבהחלט מדובר בכניסה לעולם מקצועי ותורני בצורה רצינית וחזקה.

הקורסים המוצעים במכון עליה:

• קורס גישור בסיסי - קורס שמעניק כלים לעבודה כמגשר שמנהל תהליכים ליישוב קונפליקטים.

• קורס מפקחי מקוואות - כולל גם תכנון ובנייה של מקוואות וגם תפעול קבוע של מקוואות.

• קורס טוען רבני - קורס מקיף למקצוע שיש לו הרבה ביקוש.

• קורס מסדרי חופה וקידושין - תכנית לימוד מקיפה, שכוללת את כל המנהגים וההלכות הנדרשים.

• קורס סופרי סת"ם - קורס המלמד את כל האמנות של כתיבת סתם, כולל כל ההלכות הנלוות.

• קורס משגיחי כשרות - קורס עם הרבה הלכות וידע, המכשיר את התלמיד לעבודה אחראית ומלאת סיפוק.

• קורס שחיטה - קורס מקיף המכשיר את התלמיד לעבודה מפרנסת במיוחד.

• קורס מוהלים - קורס מקצועי ומקיף הכולל את כל מה שהמוהל צריך לדעת.

• ועוד מבחר קורסים נוספים שמכשירים תלמידים למקצועות התורניים

שחיטה כשרה. AP
רוצים ללמוד את מקצוע השחיטה הכשרה היוקרתי?/AP

האקדמיה התורנית לומדים

האקדמיה התורנית לומדים היא מרכז להכשרה מקצועית לכל מקצועות הקודש וגם בה תוכלו למצוא את כל מה שאתם רוצים כדי לרכוש מקצוע תורני, החל מקורסים לסופרי סת"ם וכלה בקורסים שיסמיכו אתכם לרבנות.

הלימודים מוצעים לאנשים דתיים וחרדים בכל הארץ וגם בכל העולם ורבים בוחרים ללמוד במקום בזכות התעודה המרשימה, שמצליחה לפתוח דלתות רבות במעגל העבודה. תלמיד שעבר דרך האקדמיה התורנית לומדים הוא לא פחות ממקצוען, כזה שאפשר לסמוך עליו בלב שקט ולדעת שהוא אכן מיומן במקצוע שלמד ויבצע את המוטל עליו בצורה הכי מקצועית, תוך שמירה על כל ההלכות.

למה בחרו אלפי בוגרים במכללת לומדים?

• מגוון גדול של קורסים - בלומדים יש מגוון של קורסים תורניים, אשר כולם מועברים על ידי רבנים ואנשי מקצוע מהשורה ראשונה.

• תמיכה לאורך כל הדרך וגם לאחר סיום הלימודים - הצוות שלנו מסייע לכל אחד למצוא את הקורס הנכון לו, מעניק ליווי לאורך כל הדרך ואף מסייע בהשמה בעבודה.

• תעודת הסמכה - התלמידים יוצאים עם תעודה רשמית וחתומה, שמאפשרת להתברג במוקמות עבודה כמעט בכל קהילה.

• מלגות למתאימים - אנחנו מכירים את המצוקה של אנשים שרוצים לצאת לעבוד בגלל מצוקה כלכלית קשה ומתקשים לשלם את שכר הלימוד. במכללה מסייעים לאלו שיש להם התאמה לכך לקבל מלגות מכובדות, אשר בעזרתן משלמים את שכר הלימוד ולמעשה מכסים כמעט את כל העלויות.

מתעניינים בקורס למקצוע קודש? אל תתבלבלו ולכו על המקומות המבטיחים באמת. כי אלפי בוגרים לא טועים!

בשיתוף מכון עליה והמכללה התורנית לומדים
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully