דלתות מסתובבות - הטכנולוגיה שתמנע את הפריצה הבאה

גל הקורונה OUT גל הפריצות IN - הכירו את הטכנולוגיה פורצת הדרך בתחום מערכות נעילה חכמות בדלתות

בשיתוף G.L.S
10/11/2021
מנעול דלת שנפתח על ידי טביעת אצבע. ShutterStock
מנעול(צילום: ShutterStock)

אנו נמצאים בימים בהם גל הקורונה הולך ונחלש וגל הפריצות הולך ומתחזק. רבים חזרו לשגרת יומם ויוצאים לעבודה, טסים לחו"ל או אפילו נוסעים לחופשות משפחתיות ארוכות מחוץ לבית. בתקופה כזו חשוב להכיר את הדבר החם הבא בתחום הפריצות והמנעולים.

בשבועות האחרונים אנחנו שומעים יותר ויותר על פריצות חוזרות לבתים, רכבים, משרדים, כספות ועוד. תופעת הפשיעה הזו חזרה לתפוס תאוצה בחודשים האחרונים, לאחר החזרה לשגרה והיציאה מהסגרים המתמשכים של הקרונה. בקיץ האחרון עלו אחוזי הפריצות לבתים, אפילו היינו עדים לפריצות חוזרות ונשנות לאותם בתים. ישנם פתרונות מתקדמים עם טכנולוגיה פורצת דרך תרתי משמע בעולם המנעולים והדלתות. חשוב לכולנו להכיר בהם ולבדוק אותם למען הביטחון המשפחתי ומניעת פריצות וגניבות בעתיד.

ככל שהטכנולוגיה מתפתחת בתחום מערכות נעילת הדלתות ומערכות אבטחה, כך גם מתפתחות השיטות היצירתיות של הגנבים בתחום פריצות לבתים, רכבים וכספות. העתיד בתחום המנעולים הולך לכיוון של פתיחה באמצעות הטלפון עם אפליקציות, מערכות נעילה חכמות וחידושים בתחום הצילינדרים, כאשר לכל מערכת יש את היתרונות שלה. לרוב מה שהכי הולך בשוק דלתות הבית הן מערכות צילינדרים מתקדמות של חברת EVVA המאפשרות הגנה מאובטחת מפני פריצות שקטות. פריצות שקטות הן פריצות המתבצעות "בשקט", כלומר הגנבים פורצים את הדלת בלי להשאיר אחריהם סימנים של פריצה ללא רעש.

"שיטות הפעולה של הפורצים הפכו יותר ויותר אלגנטיות, יצירתיות ומתוחכמות מבעבר" - מספר לנו גל חיון, מנעולן מומחה ממבשרת ציון שעיקר עבודתו באזור ירושלים והסביבה. הוא מפרט ומחלק את דרכי הפורצים לשתי שיטות פריצה עיקריות אשר ניתן לבצע דרכן פריצות שקטות:

1. פריצות שקטות בעזרת כלי פריצה פשוטים, אשר ניתן להשיג בהזמנה דרך אתרי האינטרנט השונים ומאפשרים לפרוץ מנעולים באופן שקט ובטוח. כלי פריצה אלו נגישים לכל מי שרק רוצה בכך.

2. שכפול פיראטי - השגת המפתחות של הבית בשיטות יצירתיות שונות של הגנבים. ניתן לשכפל מפתח בעזרת צילום תמונה, כאשר מניחים לרגע את מפתחות בסופר, או שוכחים אותם במקום ציבורי אחר. כל אחד יכול לעבור ולצלם את המפתחות ואחר כך לשכפל אותם. שיטה נוספת לשכפול פיראטי היא דרך התחזות לאיש מקצוע כמו טכנאי, אשר מגיע לבית ולוקח הטבעה מפלסטלינה של המפתחות, יוצר ממנה תבנית וע"י הדפסה תלת ממדית הוא משכפל את המפתח בקלות.

בכל חמישי

הטבות ואטרקציות ב-10 ₪ בלבד - רק באפליקציית וואלה!

בשיתוף Poalim Wonder

לא על המצלמה לבדה

"שטח זה מצולם ומתועד במצלמות אבטחה במעגל סגור" - מצלמות אבטחה אומנם מצלמות את שטח הכניסה לבית, חצר, או בניין, אבל הן לא מונעות מהגנבים לפרוץ לבית ולבצע גניבה. מה כן עוזר למנוע? גלאים וחיישנים מונעים פריצות כי הם מפעילים את האזעקה וישר מצליחים להבריח גנבים. מצלמות אבטחה בלבד לא מצליחות למנוע פריצות, אלא בעיקר מתעדות כאלה ומהוות חומרים לאתרי חדשות. דווקא התחושה היא שבדרך כלל במקום בו יש מצלמות, יש תחושה שמשהו יקר ערך מסתתר במתחם.

הגנבים מבצעים תצפיות על הבית, בודקים, חוקרים ומבצעים פריצות בזמן הכי נכון ומדויק להם.

לא פעם קרו מקרים של ריבוי פריצות תוך מספר שבועות לאותו הבית. מערכות הנעילה החכמות של EVVA מסוגלות למנוע פריצות מסוג זה, כי רק בחברה ניתן לשכפל את המפתח ויש צילינדרים עם מערכות אבטחה ברמה הגבוהה ביותר - High Security. כשאתם מתכננים מעבר דירה, החלפת דלת, שיפוץ או בניה של בית חדש. מומלץ לבדוק ולשאול על צילינדרים עם מערכת High Security.

לא רק פריצות לבתים

בעזרת התקנת צילינדרים מסוג זה, ניתן למנוע גניבות רכב ופריצות לכספות. גנבי רכבים מאוד אוהבים להיכנס לבית באותן שיטות פעולה, לקחת את מפתחות הרכב ולחזור אחרי כמה ימים כאשר השטח של הבית והסביבה "מתקרר" - המשטרה כבר לא בסביבה, והבית פנוי לפריצה. המחשבה שהגנבים יעברו שוב, כמה ימים אחרי הפריצה לא נתפסת אבל בפועל המצב של פריצות חוזרות לאותם בתים הן דבר שכיח מאוד.

בתחום גניבות הרכבים, יש שיטה נפוצה כאשר הגנבים פורצים לבית בפריצה שקטה, גונבים את המפתחות של הרכב ואולי עוד איזה מוצר יקר על הדרך. מחכים שהמשטרה תעזוב את המקום וחוזרים לגנוב את הרכב כמה ימים לאחר מכן. ניתן לבטל את מפתחות הרכב ולמנוע את הגניבה שלו - הבעיה היא שרוב האנשים לא מודעים לעובדה שהם יכולים לבטל את מפתחות הרכב שלהם. במידה והתבצעה פריצה לבית ומפתחות הרכב נגנבו, פנו אך ורק למנעולן רכבים מקצועי, בקשו לבטל את מפתחות הרכב ולהחליף אותם במפתחות חדשים. כך תוכלו למנוע את גניבת הרכב שלכם.

כשמדובר על פריצות לכספות, המצב קצת שונה. פריצות אלו מתבצעות בדרך כלל לאחר איסוף מידע מודיעיני מבפנים המגיע בתור עזרה לפושעים, שיתוף פעולה מתוך הבית. כמו למשל מידע של עוזרת הבית על כספת הנמצאת באחד החדרים, קרובי משפחה המעוניינים להתנקם, בעלי מקצוע שמבצעים עבודות מסוימות בתוך הבית ומעבירים את המידע המודיעיני לפרוצים ועוד.

ישנן דרכים יצירתיות רבות כאלה ואחרות של זליגת מידע מודיעיני מתוך הבית אל ארגוני פשיעה בכל הקשור לגניבת כספות מתוכננות מראש. כאשר מתקינים כספת בבית, יש לבצע זאת עם משנה זהירות. הפריצות לא נעשות במטרה להצליח לפתוח את הכספת בתוך הבית, אלא הגנבים עוקרים את הכספת מהקיר, או הרצפה ואחר כך פורצים את הכספת במקום יותר שקט ורגוע הרחק מסביבת הבית. לפרוץ לכספת לוקח זמן יקר והגנבים עלולים להיתפס אם הם ינסו לפרוץ את הכספת בסביבת הפשע.

רצוי מאוד לשמור על דיסקרטיות עד כמה שניתן בכל התחום של כספות ביתיות. להתקין כספת עם מערכת אבטחה חדשנית ולקבע אותה בצורה תקינה במקום שאינו גלוי לעין. ישנם מומחים ואנשי מקצוע מנוסים שיכולים לבצע עבורכם את העבודה הזו בצורה טובה ומקצועית.

בסופו של דבר, לא משנה מה סוג או מטרת הפריצה: פריצה לבית, גניבת רכב או כספת - כך או כך מומלץ מאוד להתקין דלתות עם מערכות אבטחה מתקדמות המספקות הגנה ברמה הגבוהה ביותר. התקינו את המערכת עם צילינדרים איכותיים עם אחריות ישר מהיבואן. חשוב מאוד לבצע התקנה בעזרת מנעולן מקצועי עם תעודות ומסמכים. רצוי אחד עם המלצות מהסביבה הקרובה אליכם, נותן שירות המאפשר לבצע לכם את עבודת ההתקנה בצורה יעילה ומותאמת אישית לצרכים שלכם. כדי לשמור על הבית שלכם נקי מפני פריצות בעתיד. אנו מאחלים לכם חורף נעים ושקט ללא פריצות.

  • מנעולים
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully