וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נאות המושבה על המפה: הוכר על ידי ההסתדרות הרפואית לצורך התמחות בגריאטריה

חיליק מוטי, בשיתוף נאות המושבה

24.1.2021 / 13:41

בית הספר להכשרות קליניות ופרא-רפואיות בבית הספר של המרכז הרפואי גריאטרי נאות המושבה בנס ציונה, קיבל אישור לקיום התמחות רפואית בתחום הגריאטריה: "הוכחה לאיכות, מצוינות ולרמה המקצועית הגבוהה של הצוותים המכשירים מתמחים"

המרכז הרפואי גריאטרי נאות המושבה, זכה לאחרונה להכרה מאת המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י) וכן באישור משרד הבריאות, לביצוע התמחות רפואית בתחום הגריאטריה. לאור כך, מרכז נאות המושבה, מבית רשת גולדן קייר, אשר מהווה שדה הכשרה קליני במקצועות הרפואה והפרא-רפואה (ביניהם פיזיותרפיה, הידרותרפיה, קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, תזונה קלינית, תמיכה רוחנית ועבודה סוציאלית), מהווה שדה ביצוע להתמחות גם ברפואה הגריאטרית עבור רופאים בתחום הגריאטריה, וכן לאחיות מוסמכות בעלות תואר שני למומחיות קלינית בגריאטריה. ההכרה הינה עדות נוספת לרמתו המקצועית של המרכז הרפואי נאות המושבה בתחום הרפואה הגריאטרית.

טיפול פיזיותרפיה בנאות המושב. נאות המושבה,
טיפול פיזיותרפיה בנאות המושבה/נאות המושבה

סוזי ירושלמי מנהלת הבטחת איכות ברשת גולדן קייר מספרת: "כחלק מחזון גולדן קייר לאיכות מצויינות בתחום הטיפול והשירות באוכלוסיה גריאטרית, אנו רואים את עצמנו כאחראים ומובילים את ההכשרות של בעלי התפקידים גם בעתיד".

לדברי ירושלמי, גולדן קייר נאות המושבה מפעיל שדות קליניים רבים מזה מספר שנים, בעיקר בתחום הפרא-רפואי, והכשרות לאנשי מקצוע ממדינות אחרות בהם תחום הגריאטריה, פליאציה ושיקום. "משניתנה ההכרה על ידי הוועדה העליונה של הר"י, יכולים כעת רופאים, אחים ואחיות מוסמכים, להשתלב בהתמחות ברפואה גריאטרית, להתנסות ולהתמקצע בשיטות לימוד מתקדמות וגמישות לצרכי המקצוע, וזאת לצד דרישות ההתמחות ואף צרכי המתמחים עצמם,, היא אומרת. "הייחוד שלנו בנאות המושבה, הוא בכך שהמקום מהווה חממה קלינית המאפשרת לכל מתמחה למצוא התמחות בהתאמה אישית, וכן מאפשרת התמחות בכלל הרצף הטיפולי קליני, ולא רק בנישה ספציפית, וזאת על מנת להכשיר צוותי מומחים בתחום הגריאטריה בישראל".

"מעבר לכך", מוסיפה ירושלמי, "השנה אנחנו נרחיב את ההכשרה בשדות קליניים נוספים, ונפתח בית ספר למצוינות. המטרה היא לקבל את אישור האגף לגריאטריה ואישור משרד החינוך (גמול השתלמות), כדי שנוכל להכשיר צוותים בתחומים נוספים הנוגעים לטיפולים המיועדים לאוכלוסייה הגריאטרית".

"בין הקורסים שאנו עתידים לפתוח השנה", אומרת ירושלמי. "הם קורס ניהול משמרת לאחים ואחיות, נאמן תחום זיהומים, נאמן תחום כאב, הכשרה פליאטיבית ועוד. בנוסף, אנחנו מפתחים ומיישמים תוכנית להכשרות בין לאומיות בתחום שיקום, גריאטריה, אימון אישי, ופליאציה".

התמחות שהיא חוויה

רשת גולדן קייר כוללת שלושה מרכזים רפואיים גריאטרים, המעניקים טיפולים רפואיים, שיקומיים, סיעודיים ותומכים (פלאטיביים) ליותר מאלף מאושפזים. הרשת דוגלת בטיפול הוליסטי, כלומר דאגה לכל צרכי המטופל ובני משפחתו, וכן בשקיפות ושיתוף משפחתו של המטופל בפרטי התהליך.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

קופת החולים המובילה מציגה: השירותים שיהפכו את החיים שלכם לקלים יותר

בשיתוף כללית
טניה מנאות המושבה. נאות המושבה,
טניה מ"נאות המושבה"/נאות המושבה

המתמחים במקצועות השונים בגולדן קייר נאות המושבה, משתלבים בטיפולים היומיומיים במוסד, בהתאם לסוג ההכשרה, שלב ההכשרה, ומשך ההכשרה. חלק מן המתלמדים בכל המקצועות נמצאים בשלב הכשרה ראשוני, ולכן הם בעיקר מגיעים לתצפית ולמידה באמצעות איסוף נתונים, לרבות מתיק מטופל ממוחשב. אלו הנמצאים בשלבים מתקדמים יותר, לומדים שגרות עבודה במתן טיפול בסיסי במטופל, בדומה להכשרה בבית חולים כללי. כל אחד בהתאם למסלול שלו וכמובן בהתאם ליכולותיו. ההכשרה נעשית תחת פיקוח צמוד של מדריך קליני כולל הצוות המקצועי של המחלקה.

טניה, עובדת סוציאלית שנקלטה לצוות העובדים הסוציאליים במרכז הרפואי של גולדן קייר בנס ציונה, מספרת על ההתמחות שלה במקום: "אי אפשר להבין מהי עבודה סוציאלית רק מהלימודים התיאורטיים, ללא פרקטיקה מעשית". אומרת טניה. "על כן, ההכשרה המעשית תורמת לפיתוח זהות מקצועית, ומאפשרת הטמעה עמוקה יותר של השטח באמצעות ליווי והדרכה מקצועית. בהכשרה ישנה אפשרות לסטודנט "להשתמש" בשטח ובזמן אמת בכלים שנלמדו ובמקביל ללמוד כלים חדשים ולהתמקצע. השילוב של הידע והפרקטיקה הוא מה שהופך אותנו לאנשי מקצוע טובים יותר".

"במהלך ההכשרה שלי במרכז הרפואי הגריאטרי" אומרת טניה, "ביצעתי קליטת מטופלים והכרתי את בני המשפחה שלהם. בנוסף, ליוויתי אותם במהלך האשפוז, הענקתי תמיכה רגשית וביצעתי התערבויות במשבר לצד סיוע במיצוי זכויות. כמו כן, לקחתי חלק בישיבות צוות רב מקצועיות והדרכות מחלקתיות ומוסדיות. למעשה, לאחר סיום ההכשרה המעשית במרכז, ובזכות הניסיון שצברתי המשכתי את תפקידי כעובדת סוציאלית מן המניין, כך שהרווח הוא של כולם: גם שלי וגם של המוסד".

משנים מסלול

עמרי גלנט, ראש תחום תזונה והכשרה בנאות המושבה, נותן דוגמה נוספת להצלחה בתחום ההכשרות וכיום מנהל: "בתקופת הלימודים, בהיותי סטודנט, לא חשבתי שאהיה דיאטן בתחום הגריאטריה. את ההתמחות המקצועית כיוונתי בכלל לענף הספורט. המצב השתנה לחלוטין במהלך הסטאז' שלי בנאות המושבה: הגישה הטיפולית לשימור איכות חיים, הכבוד לדיירים ולמטופלים ואופי הטיפול התזונתי, הם אלו שמשכו אותי לטפל באוכלוסיה הגריאטרית. אלו הם גם היסודות שעליהם מושתתת הפעילות שלי במוסד. הידע, המקצועיות והלב הענק של כל אחד ואחת מעובדי המוסד מורגשים היטב. מעבר לכך, זאת זכות לפעול למען אנשים שהקימו את המדינה בה אנו חיים. אני גאה לעבוד במוסד ומאחל לכולם עוד הרבה שנים של עשייה למען מטופלנו."

עומרי גלנט, ראש תחום תזונה והכשרה בנאות המושבה. נאות המושבה,
עומרי גלנט, ראש תחום תזונה והכשרה בנאות המושבה./נאות המושבה

רשת גולדן קייר רואה את עצמה כמוסד המוביל בתחום הגריאטריה, וכאמור מקיימת שדות קליניים עבור הסטודנטים מאוניברסיטאות והמכללות בתחום הרפואה ומקצועות פרא-רפואיים. הרשת חרטה על דגלה להוביל בכלל תחומי הפעילות ולאפשר איכות חיים מיטבית למטופלים. מרכז רפואי נאות המושבה נמצא ברח' הפטיש 6 (מרכז ישפרו) נס ציונה.

חיליק מוטי, בשיתוף נאות המושבה
  • עוד באותו נושא:
  • טיפולים
3
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully